• kalendarz3
    kalendarz2019
     

Kalendarz zmianowy

 

nowe2

OgólneSuma zdarzeń: 13

PożaryPożary: 3

Miejscowe zagrożeniaMiejscowe zagrożenia: 9

Alarmy fałszyweAlarmy fałszywe: 1

A- A A+

pierwsza strona kalendarza 2018Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej w dniu 7 grudnia 2017 roku rozpoczęła cykl spotkań w szkołach podstawowych i gimnazjach na terenie powiatu, połączonych z przekazaniem kalendarzy plakatowych PSP na rok 2018. Na odwrocie kalendarzy znajdują się konkursy skierowane do uczniów tychże szkół, przygotowane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Kalendarze przekazywane są przez strażaków na spotkaniach, w których udział bierze grono pedagogiczne placówek, pracownicy obsługi oraz uczniowie.

Spotkania połączone są z pogadankami na tematy zagrożeń w okresie zimowym, tj. związanych z zatruciami tlenkiem węgla oraz bezpieczeństwem na lodzie. Ponadto poruszane są zagadnienia związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, m.in. zasadami prowadzenia ewakuacji budynków takich jak szkoły.

Dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu przekazywane są informacje o funkcjonującej sali edukacyjnej „Ognik” znajdującej się w KP PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, do której zwiedzenia zapraszani są wraz z uczniami przez cały rok, a zwłaszcza podczas akcji otwartych strażnic w ferie zimowe, wakacje oraz podczas obchodów dni ochrony przeciwpożarowej w miesiącu maju.

Na uwagę zasługuje fakt, że w ostatnich latach laureatami konkursów zamieszczanych na kalendarzach plakatowych PSP byli uczniowie szkół w terenu powiatu dąbrowskiego.